T R A S A

 

PARAMETRE TRASY

  • Dĺžka trasy: 50 km   

  • Celkové stúpanie: +2500 m 

 

Parametre trasy závisia od typu použitého GPS, čím súvisia aj údaje o vzdialenosti pre jednotlivé kontroly. Podľa údajov služby Hikeplanner je dĺžka trasy 53 km a celkové stúpanie +2600 m.  

MAPA TRASY A GPX

  • Mapa trasy: Link

  • GPX súbor pre trasu: Link (GPX súbor neobsahuje posledný 1 km trasy cez mesto Trenčianske Teplice, bude tu vlastné znač.)

PRIEBEH TRASY S FARBAMI ZNAČENIA TURISTICKÝCH CHODNÍKOV

Trenčianske Teplice => Pod Čvirigovcom => Nad Opatovskou dolinou => Petrovanské lúky => Sedlo Trubárka => Petrova Lehota => Veľké lúky => Uhliská => Baske => Zrázový vrch => Sedlo Trtávka => Za Židovým => Sedlo Košariská => Homôlka => Srvátkova lúka => Sedlo Palúch => Vápeč => Sedlo Palúch => Horná Poruba, Za Hôrkou => Sedlo Omšenská Baba => Kamenné vráta => Kýšky => Trenčianske Teplice => Reštaurácia R-Club (ul. Tomáša Garrigue Masaryka)

Celá trasa prechádza po značených turistických chodníkoch. Doplnkové značenie (červeno-biele fáborky a čierne smerové šípky) bude umiestnené iba v Trenčianskych Tepliciach v úseku vedúcom cez mesto až do cieľa.

Na Kde treba na trase zbystriť pozornosť?
V sedle Trubárka si treba dať pozor na odbočku vľavo (odbočuje sa tu z modrej na zelenú značku smer Petrova Lehota). Pozor na orientáciu v lese nad cestou, ktorá vedie ponad Hornú Porubu - nachádza sa tu krátky zarastený úsek trasy. Pred a pod Slopským vrchom si treba dať tiež pozor, značka tu schádza smerom dole na lúku s krížom a potom sa vracia späť do lesa. Chodník nejde na Slopský vrch. Na orientáciu si dávajte pozor aj za Omšenskou Babou a Kýškami
.

MAPA A PROFIL TRASY (mapový podklad: mapy.hiking.sk)