top of page

TRASA

 

PARAMETRE TRASY

  • Dĺžka trasy: 50 km   

  • Celkové stúpanie: +2500 m 

  • ITRA body na základe certifikácie: 3 (profil)

MAPA TRASY A GPX

  • Mapa trasy: Link

  • GPX súbor pre trasu: Link 

PRIEBEH TRASY S FARBAMI ZNAČENIA TURISTICKÝCH CHODNÍKOV

Trenčianske Teplice => Pod Čvirigovcom => Nad Opatovskou dolinou => Petrovanské lúky => Sedlo Trubárka => Petrova Lehota => Veľké lúky => Uhliská => Baske => Zrázový vrch => Sedlo Trtávka => Za Židovým => Sedlo Košariská => Homôlka => Srvátkova lúka => Sedlo Palúch => Vápeč => Sedlo Palúch => Horná Poruba, Za Hôrkou => Sedlo Omšenská Baba => Kamenné vráta => Kýšky => Trenčianske Teplice => Reštaurácia R-Club (ul. Tomáša Garrigue Masaryka)

Celá trasa prechádza po značených turistických chodníkoch. O doplnkovom (vlastnom) značení trasy budú účastníci informovaní v infomaili a pred štartom pretekov.

Kde treba na trase zbystriť pozornosť? V sedle Trubárka si treba dať pozor na odbočku vľavo (odbočuje sa tu z modrej na zelenú značku smer Petrova Lehota). Pozor na orientáciu v lese nad cestou, ktorá vedie ponad Hornú Porubu - nachádza sa tu krátky zarastený úsek trasy. Pred a pod Slopským vrchom si treba dať tiež pozor, značka tu schádza smerom dole na lúku s krížom a potom sa vracia späť do lesa. Chodník nejde na Slopský vrch. Na orientáciu si dávajte pozor aj za Omšenskou Babou a Kýškami.

MAPA A PROFIL TRASY (mapový podklad: mapy.hiking.sk)


 

bottom of page